офіційний сайт Кіцманської єпархії
Головна Архієрей Єпархія Історія Благочиння Новини Проповіді Статті Духовенство Парафії

вхід на сайт

Архиєпископ Чернівецький і Кіцманський ОНУФРІЙ

Православна Буковина » Пасхальне послання Архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія

4-05-2013 Пасхальне послання Архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія

 

Пасхальне послання Архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія


Пасхальне послання Архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву і всім вірним Чернівецько-Кіцманської єпархії.

 

Христос Воскрес!

“… Прийдіть, усі вірні, поклонімось Святому Христовому Воскресінню, бо через хрест прийшла радість усьому світові. Завжди благословляючи Господа, оспівуємо Воскресіння Його, бо, перетерпівши розп’яття, Він смертю смерть переміг”.

 

Увесь світ нині оспівує і прославляє Воскреслого із мертвих Христа життєдавця. Впродовж двох тисячоліть Свята Церква “ благовістить з дня в день спасіння Бога нашого .” Ця подія є найголовнішою в історії земного буття людини і найцінніше богооткровення яке відбувалось на землі.

Але щоб зрозуміти і прийняти це згадаймо подію, що сталася в Емаусі, описана Св. Євангелістом Лукою (Єв. від Луки 144 зач.) – учні глибоко засмучені подією Великої П’ятниці, покидають святе місто Єрусалим і інших учнів. Вони були свідками наклепів, побиття, суду, розіп’яття, смерті і поховання Того, на Кого покладали всю свою надію. Біля Гробу Господнього був не тільки смуток, сльози, невимовний біль і біда, а була також зневіра і розпач. Тоді Воскреслий Ісус  приходить до них і , хоч його не пізнають Він каже до учнів:“Я ж говорив вам, коли ще був з вами, як належить справдитися всьому написаному про Мене в законі Мойсеєвому і у пророцтві та в псалмах. Тоді розкрив їм розум до розуміння писання.” (Луки 114 зач.)

Святий Лука далі описує велику подію, яка назавжди преобразила життя двох учнів з Емауса, і вже дві тисячі років преображує життя кожного християнина, - подія Святої Євхаристії. “Взяв хліб поблагословив і, ламаючи, їм подав… тоді очі їх відкрилися і пізнали його” (Луки 23, 31) Воскреслого Ісуса. Сповнені надзвичайною духовною радістю, вони негайно повертаються в Єрусалим і знаходять зібраних одинадцятьох і тих, що з ними були, які розповідали їм, що Господь воістину воскрес і з’явився Симонові (Луки 24,34) І тут учні з Емауса розповідають своїм братам-апостолам,“ як вони Його впізнали у переломленні хліба ”- Євхаристії.(Луки 24,35)

Розвіяні надії ожили, світло перемогло духовну темноту, зневіра і сумнів переходить у переконання і Віру. Захитана надія відроджується Воскреслим Христом у переломленні хліба.

Свято Пасхи, Воскресіння Христового несе і укріплює віру і надію в кожній людині, проголошує і стверджує всім, що навіть  і серед темних хвилин (дай Боже, щоб хвилин, а не днів чи років) нашого життя ми якнайшвидше згадували світло Воскреслого Ісуса Христа і Його перемогу над всяким злом.

Сьогодні наше земне життя сповнене потрясінь, неправди, безправ’я, обману і т. д. Але людина не може жити без Правди, бо де немає Правди – там немає Бога, отож ми всі її шукаємо, боремось і свідчимо про Неї. Порою знаємо, що Вона повинна вже бути саме в тому місці і коли ми приходимо туди – а там Правди вже немає, а лише кривда. Нашому розчаруванню немає меж, суцільна зневіра.

Але згадаймо про цей “ урочистий і святий День ”,“ празників празник і торжество із торжеств ” і все стане на своє місце. “І буде Син і буде мати, і будуть люди на землі ” (Т. Шевченко).

Світло Христове просвіщає всіх! “ Світло Віри, Любові, Добра, а комусь просто Надії, терпимості і злагоди ”. Хочу нагадати слова Воскреслого Ісуса Своїм чадам:“… Ходіть поки є світло, щоб не огорнула вас темрява: а хто ходить у темряві -  не знає, куди йде. Доки світло з вами, віруйте у світло, тож будьте синами світла ”.(Ін. 12, 35-36) Але сьогодні мало бути самому у Світлі, сповненому Віри. Сьогодні треба подати один одному руку помочі, формувати єдність “ Тіла Христового ” на землі. “ Полюбімо один одного і однодумністю простім ”.

“… Нехай просвітиться світло ваше перед людьми, нехай вони побачать добрії діла ваші і прославлять Отця нашого, що є на небесах…”

Ділюсь браття і сестри, з Вами Пасхальною Радістю! Бажаю Вам Віри непохитної, Правди, Справедливості, спільної молитви, взаємності у добрі, Прощенням у гріхах і щоб земне життя закінчувалось торжеством життя Вічного, щоб ми усі у свій час почули добру відповідь на Страшному Суді Христовім.

Вітаю всіх християн Буковини, що у ці дні Святкують Христове Воскресіння.

Вітаю всіх “ державних мужів у казенних Палатах сущих ”, владу нашу, уряд і військо. Бажаю їм непорушного Миру і наповнення серця їхні Добром до Церкви Святої, України і народу.

Вітаю також буковинців, хто за межами свого рідного дому у поневірянні перебуває і святкує Пасху Христову на чужині. Вітаю всіх хто навчає і навчається: професорів, викладачів, учителів, студентів, учнів, бо за ними завтрашній день і їхнє Богооткровення дуже важливе.

Вітаю усіх трударів і трудівниць у всіх сферах життя, нехай Господь благословить їх труд, як жертву Богові і всіх підтримає і оправдає, бо Йому єдиному Честь і поклоніння нині і повсякчас, і навіки віків. Амінь.

 

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

 

 

 

                                                                                                                                               З ласки Божої

                                                                                                                                               ? Онуфрій

                                                                                                                                               Архієпископ Чернівецький і Кіцманський

 

 

Пасха Христова

2013р.

м. Чернівці

 

 

 

 
«    Август 2013    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
  • Відбулась науково-просвітницька конференція на честь 10 ...
  • Встановлено центральний купол на Собор Різдва Христовог ...
  • Освячено пристіл Свято-Прокопіївського храму
  • Відбулась зустріч з головою Чернівецької ОДА
  • Неділя 3-тя після П’ятидесятниці
  • День пам'яті св.прор.Іллі
  • Cвяткування 1025-річчя хрещення Київської Русі
  • Пастирський візит на прикордонну заставу
  • Відзначення 72-ї річниці створення 300-го полку
  • День пам'яті св.вмч.Пантелеймона

Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії