офіційний сайт Кіцманської єпархії
Головна Архієрей Єпархія Історія Благочиння Новини Проповіді Статті Духовенство Парафії

Архиєпископ Чернівецький і Кіцманський ОНУФРІЙ

Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій звершив ...

Богослужіння у другу неділю Великого посту

У п’ятницю першої седмиці Великого посту Архієпископ Он ...

За Божественною Літургією в день свята Благовіщення Пре ...

Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій взяв уча ...

Богослужіння в третю неділю Великого посту, Хрестопокло ...

Архієпископ Онуфрій відвідав парафію святого вмч. Іоана ...

Заупокійне Богослужіння в суботу третього тижня Великог ...

Архіпастирський візит до парафії Перенесення мощей свт. ...

Чин Пасії та історія його виникнення

14-02-2016 Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

15 лютого (2 лютого за старим стилем) Свята Православна Церква святкує Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Цього дня не ,,зима з весною зустрічається" (як каже повір’я), а відзначається одна з ключових подій в історії взаємин Бога й людини: Богомладенця, принесеного на 40-й день після народження в єрусалимський храм, зустрічає праведний Симеон. У цій події Церква вбачає зустріч двох Завітів: на зміну Старому Завіту, який персоніфікує старець Симеон, приходить Завіт Новий, що дасть людям втілений Месія-Христос. 

Древні історики повідомляють, що єгипетський цар Птоломей II Філадельф (285-247 рр. до Різдва Христового) побажав поповнити свою знамениту олександрійську бібліотеку текстами Священних книг. Він запросив з Єрусалима книжників. Синедріон послав своїх мудреців. Серед 72 вчених, які прибули до Олександрії для перекладу Священного Писання грецькою мовою, був запрошений і праведний Симеон.

 Праведний Симеон перекладав книгу пророка Ісаї. Прочитавши в оригіналі слова ,,Ось, Діва в утробі прийме і народить Сина” (Іс. 7, 14), він вирішив, що слово ,,Діва” тут вживається помилково, замість слова ,,Жінка”, і хотів виправити текст. У цей момент йому з’явився Ангел і стримав його руку, кажучи: ,,Май віру написаним словам, ти сам переконаєшся, що вони сповняться, бо не побачиш смерті, доки не побачиш Христа Господа, Який народиться від Чистої і Пренепорочної Діви”. З того дня праведний Симеон став очікувати пришестя Месії.

І коли настали дні очищення за законом Мойсеєвим, то принесли Дитя Ісуса до Єрусалима, щоб поставити перед Господом, як написано в законі Господньому, щоб усяка дитина чоловічої статі, яка розкриває утробу, була посвячена Господеві. І щоб принести в жертву, як сказано в законі Господньому дві горлиці або двоє голуб’ят (Лк. 2, 22-24).

У цей день (40-й після Різдва Христового) праведний Симеон був приведений Духом Святим у храм. І коли батьки принесли Немовля Ісуса, щоб зробити з ним за законним звичаєм, він взяв Його на руки, благословив Бога і сказав: ,,Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля” (Лк. 2, 27-32).

Йосиф же і Мати Його дивувалися сказаному про Нього. І благословив їх Симеон і сказав Марії, Матері Його: ,,Ось лежить Цей на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання, – і Тобі Самій душу пройме меч, – щоб відкрилися помисли багатьох сердець” (Лк. 2, 33-35).

Далі святий Євангеліст оповідає: Тут була й Анна-пророчиця, дочка Фануїлова, з коліна Асирова, яка досягла глибокої старості, проживши з чоловіком сім років від дівоцтва свого; вдова вісімдесяти чотирьох років, яка не відходила від храму, постом і молитвою служачи день і ніч. Прийшовши тієї години, вона славила Господа і говорила про Нього всім, хто чекав спасіння в Єрусалимі (Лк. 2, 36-38).

Про святого і праведного Симеона Богоприїмця відомо, що він помер, проживши понад 300 років. В VI столітті святі мощі його були перенесені до Константинополя. 

У день Стрітення Господнього в православних храмах, за благочестивою традицією, освячуються свічки. Традиція ця походить від стародавнього звичаю влаштовувати в день Стрітення хід містом із запаленими світильниками (на зразок хресного ходу). Потім з’явилося повір’я, що ці свічки охороняють житло від удару блискавки. Насправді ж у молитвах на освячення свічок на Стрітення Господа Бога прохають про те, щоб, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так і наші душі, просвічені Духом Святим, уникали гріховної темряви (сліпоти). 

Стрітенська свічка важлива як символ просвіченості серця Духом Святим, а якщо цього немає й свічка сприймається просто як обряд або традиція, то вона втрачає свій зміст і перетворюється на язичницький магізм.

За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви Київського Патріархату ,,Церква.інфо


З нагоди світлого празника Стрітення Господа нашого Ісуса Христа в кафедральному Соборі Різдва Христового було звершено уставні Богослужіння.

Напередодні свята, ввечері 14 лютого, було відслужено Всеношну службу (9 час, Вечірню, Ранню та 1 час). У сам день Стрітення Господнього святкове Богослужіння розпочолося з читання Акафіста, 3-го та 6-го Часів, а також була звершена Божественна Літургія архієрейським чином. Очолив Божественну Літургію Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій.

Після святкового відпусту Літургії Високопреосвященнійший Владика звернувся до присутніх із вітальним словом.

Завершилося Богослужіння водосвятним молебнем та освяченням свічок. 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

 

 

Свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

Прес-центр Кіцманської єпархії

 

Кафедральний собор Різдва Христового

Чернівецьке благочиння

Заставнівське благочиння

Кіцманське благочиння

Вижницьке благочиння

Сторожинецьке благочиння

Хотинське благочиння

Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії