офіційний сайт Кіцманської єпархії
Головна Архієрей Єпархія Історія Благочиння Новини Проповіді Статті Духовенство Парафії

Архиєпископ Чернівецький і Кіцманський ОНУФРІЙ

Архіпастирський візит до Свято-Успенської парафії села ...

Архієрейське богослужіння в день свята Винесення чесних ...

Парафія св. пророка Іллі с. Долішній Шепіт відсвяткувал ...

Архієпископ Онуфрій взяв участь у святкових заходах з н ...

Відбувся дитячо-юнацький православний табір 2016 - ,,Хр ...

Богослужіння в день свята Преображення Господнього

Богослужіння у 9-ту неділю після П’ятидесятниці

Богослужіння в сьому неділю після П’ятидесятниці

У Черніцях відсвяткували день десантника

Архіпастирський візит до парафії Успіння Пресвятої Бого ...

2-08-2016 Парафія св. пророка Іллі с. Долішній Шепіт відсвяткувала свій храмовий день та 25-у річницю з дня відновлення богослужінь після комуністичного режиму

2 серпня 2016 року, коли Православна Церква вшановує свято св. пророка Іллі, у селі Долішній Шепіт, Вижницького району, відбулися урочисті богослужіння з нагоди храмового свята та 25-річчя відновлення богослужіння після атеїстичної доби комуністичного режиму.

Історична довідка. Попередня церква св. пророка Іллі в с. Долішній Шепіт (збудована у 1891 році) згоріла в 1975 році. У кінці 80-х рр. ХХ ст., коли настала відлига після атеїстичної політики Радянського Союзу, виникла можливість для будівництва нового храму і з ініціативи церковного старости Василя Чорнея у 1990 р. був розроблений проект та розпочато будівництво. Уже в 1991 році, в день св. пророка Іллі, новозбудована церква була освячена. Розташована вона у центрі села на лівому березі річки Сірету.

З благословення правлячого архієрея архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія святкові богослужіння очолив секретар єпархії  прот. Іоан Кігніцький – клірик кафедрального Собору Різдва Христового м. Чернівці.

На запрошення настоятеля Свято-Іллінського храму прот. Дмитра Кігніцького на святкові урочистості завітали також: благочинний Вижницького району митр. прот. Дмитро Вайпан – настоятель храму вмч. Іоана Сучавського с. Мигово, митр. прот. Василь Кігніцький – настоятель храму Архістратига Михаїла смт. Берегомет, митр. прот. Іоан Данилюк – настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Бобівці, митр. прот. Дмитро Пуршега – настоятель Петро-Павлівського храму с. Велике, митр. прот. Степан Колотило – настоятель Свято-Юріївського храму смт. Берегомет, прот. Андрій Бойко – настоятель храму вмц. Варвари с. Лопушна, прот. Іван Гузак – настоятель храму мц. Ірини Свято-Прокопівського жіночого монастиря с. Лекече, ієрей Михайло Горопяк – настоятель храму Архангела Гавриїла с. Лукавці та диякон Анатолій Вайпан клірик храму вмч. Іоана Сучавського с. Мигово.

На запричасному стиху Божественної Літургії з повчальним словом до віруючих звернувся секретар єпархії прот. Іоан Кігніцький.

Після Божественної Літургії благочинний Вижницького району митр. прот. Дмитро Вайпан очолив чин Малого освячення води. З вітальним словом і подякою до присутніх парафіян та гостей свята звернувся настоятель храму св. пророка Іллі прот. Дмитро Кігніцький. Від усієї громади села Долішній Шепіт він висловив подяку всім хто завітали розділити цю храмову радість.

Далі відбувся хресний хід навколо храму з читанням Святого Євангелія.

На завершення храмового богослужіння митр. прот. Дмитро Вайпан виголосив змістовну глибоко-духовну проповідь та прозвучало уставне многоліття. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Кіцманської єпархії

 

Кафедральний собор Різдва Христового

Чернівецьке благочиння

Заставнівське благочиння

Кіцманське благочиння

Вижницьке благочиння

Сторожинецьке благочиння

Хотинське благочиння

Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії