офіційний сайт Кіцманської єпархії
Головна Архієрей Єпархія Історія Благочиння Новини Проповіді Статті Духовенство Парафії

Архиєпископ Чернівецький і Кіцманський ОНУФРІЙ

Богослужіння в день спомину чуда архистратига Михаїла в ...

Архієпископ Онуфрій очолив храмове богослужіння на пара ...

Архієпископ Онуфрій взяв участь у спільній молитві до д ...

Богослужіння в день свята Воздвиження Чесного і Животво ...

Архієрейське богослужіння у неділю 13-ту після П’ятидес ...

Вітання митрофорному протоієрею Василю Хащовому з нагод ...

Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій помоливс ...

У день свята Покрови Пресвятої Богородиці український н ...

20-09-2016 Богослужіння в день спомину чуда архистратига Михаїла в Хонах архієпископ Онуфрій звершив на одній із гір Буковинських Карпат

На межі чотирьох мальовничих гірських сіл Вижниччини (Мигове, Банилів Підгірний, Долішній Шепіт, Лопушна), на одній із найвищих точок Підгір’я, в урочищі, що зветься Тоненьке, знаходиться каплиця, освячена в честь архистратига Михаїла, а саме спомину його чуда у Хонах яке Свята Православна Церква згадує 19 вересня. Поряд із каплицею знаходиться цілюще джерело, яке, всупереч сильній посусі, цього року не переставало втамовувати спрагу подорожніх людей.

Не зважаючи на те, що каплиця знаходиться на відстані 10 км від найближчого села Мигове, цього року на храмове свято зібралися сотні віруючих людей з усієї Буковини. Розпочалося храмове торжество з хресного ходу від підніжжя гори, який тривав близько півтори години.

Уже традиційно храмове свято на цій горі очолює Високопреосвященнійший Онуфрій, архієпископ Чернівецький і Кіцманський. Його Високопреосвященство із короваєм та вітальними словами зустрічали місцеві лісники та настоятель храму св. вмч. Іоана Сучаського с. Мигове митрофорний протоієрей Дмитро Вайпан – благочинний Вижницького району.

За Божественною Літургією Владиці співслужили: митр. прот. Дмитро Вайпан – настоятель парафії св. вмч. Іоана Сучавського с. Мигове; митр. прот. Борис Яриковський – клірик кафедрального собору Різдва Христового м. Чернівці; митр. прот. Дмитро Пуршега – настоятель Петро-Павлівського храму с. Велике;  прот. Михаїл Іліка – настоятель Свято-Юріївського храму с. Виноград; свящ. Іоан Папущак – настоятель храму св. мч. Валентини Палестинської с. Панка; свящ. Іоан Гузак – настоятель храму св. мч. Ірини Свято-Прокопівського жіночого монастиря с. Лекече; свящ. Михаїл Горопяк – настоятель парафії св. архангела Гавриїла с. Лукавці; свящ. Володимир Петрук настоятель Свято-Миколаївської парафії с. Нижні Станівці, протодиякон Юрій Жувак – клірик кафедрального собору Різдва Христового м. Чернівці та диякон Анатолій Вайпан – клірик храму св. вмч. Іоана Сучавського с. Мигове. 

Після завершення Літургії Владика звернувся до присутніх із повчальним архіпастирським словом, вказавши на особливу Божу благодать, що виливається віруючим людям на цій горі.  Знаковим є  і те, що Господь, у день чуда архистратига Михаїла в Хонах послав на нашу буковинську землю рясний дощ, якого люди вже давно чекали.

Закінчилося святкове торжество уставним многоліттям та окропленням віруючих освяченою водою.

Учасники свята напевно надовго збережуть память про цю ,,небесну службу, адже через сильний туман здавалося, що богослужіння проходило немов на хмарах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Кіцманської єпархії

 

Кафедральний собор Різдва Христового

Чернівецьке благочиння

Заставнівське благочиння

Кіцманське благочиння

Вижницьке благочиння

Сторожинецьке благочиння

Хотинське благочиння

Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії