БІОГРАФІЯ

                                                          

 

Протоієрей Роман Миколайович Маланій народився 21 січня 1974 року в місті Бережани Тернопільської області в християнській родині.

В 1981 році почав навчатися в Бережанській середній школі № 3, яку в 1991 році закінчив.

В 1984 році поступив до музичної школи міста Бережани і в 1989 році закінчив повний курс названої школи.

З 1985 року співав на кліросі Свято-Троїцької та  Свято-Миколаївської   церкви міста Бережани, а також допомагав псаломщику читати.

В 1991 році поступив до Волинської духовної семінарії і в 1995 році  закінчив.

В 1992 році одружився. Народились двоє синів Сергій 1994 та Богуслав  1998 рр.

4 грудня 1992 року в свято Введення в храм Пресвятої Богородиці возведений в сан диякона, архієпископом Тернопільським і Бучацьким  Василієм( Боднарчуком)   в  селі Звенигород Бучацького району Тернопільської області.

19 січня 1993 року в свято Богоявління  Хрещення Господнього за Божественною літургією в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Луцьк возведений в сан священика єпископом Луцьким і Волинським  Серафимом ( Верзуном).

27 січня 1993 року указ №13  призначений священиком Свято-Троїцького кафедрального собору міста Луцьк,та указ № 16 тимчасово призначений настоятелем храму  мчч.Параскеви села Чаруків Луцького благочиння.

21 квітня  1993 року до дня Святої Пасхи нагороджений набедреником і скуфією.

14 липня 1993 року указ № 113 призначений настоятелем храму  св.мчч.Параскеви  села Чаруків Луцького району Волинської області.

5 січня 1994 року започаткував громаду і побудували  храм на честь Св.ап.єв.Луки в селі Вигуричі Луцького району Волинської області. Митрополитом Луцьким і Волинським Іоаном( Боднарчуком) призначений настоятелем указ № 06.

31 жовтня 1994 року в храмі Св.Ап.Луки села Вигуричі нагороджений митрополитом Іоаном Луцьким І Волинським Золотим наперсним Хрестом.

31 жовтня 1995 року за Божественною літургією в храмі Св.Ап.Луки села Вигуричі митрополитом Луцьким і Волинським Яковом( Панчуком) возведений в сан протоієрея указ № 78.

28 липня 1996 року організував і започаткував будівництво Свято- Володимирського храму в селі Тарасово Луцького району Волинської області.

10 листопада 1996 року в храмі св.мчч.Параскеви села Чаруків нагороджений митрополитом Луцьким і Волинським Яковом( Панчуком) палицею та Хрестом з прикрасами указ № 97.

25 серпня 1998 року об'єднав парафію св.Димитрія  села Загаї  Горохівського району Волинської області  в Київський Патріархат і був  призначений  настоятелем указ № 112  виданий митрополитом Яковом Луцьким і Волинським.

15 вересня 2001 року переведений  в  Кіцманську єпархію і призначений  кліриком  собору Різдва Христового в місті ЧернівцІ  указ № 36.

20 грудня 2001 року  організував громаду і став ініціатором будівництва Свято-Покровського храму в смт.Неполоківці ст.Орошани Кіцманського району Чернівецької області,призначений настоятелем парафії , архієпископом Чернівецьким і Кіцманським  Варлаамом ( Пилипишин) указ № 112.

30 квітня 2010 року з благословіння Святійшого Філарета  Патріарха Київського і всієї Руси-України  нагороджений  Благословенною грамотою.

14 березня 2012 року  з благословіння Святійшого Філарета Патріарха Київського і всієї Руси-України  преосвященнійшим єпископом Чернівецьким і Кіцманським Марком (Гринчевським)  до свята Святої Пасхи нагороджений високою церковною нагородою -митрою  указ № 63.

 

 

Історія Свято-Покровського храму смт.Неполоківці ст.Орошани

На краплині Буковинської землі  в селищі Неполоківці станція Орошани Кіцманського району Чернівецької області споруджено новий храм на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Велике прагнення мешканців мати свій храм, свою святиню спонукало до єдиної думки побудувати церкву. Тому на першому зібранні мешканців було прийнято  рішення будувати храм, з підпорядкуванням Українській Православній церкві Київського Патріархату.

20 грудня 2001 року настоятелем парафії призначений протоієрей Роман Маланій.

В благословенний час 17 лютого 2002 року було закладено капсулу з іменами засновників храму. Притаманне те, що в зимовий період  погода була  у цей день весняно-сонячна, що стало добрим Божим  благословенням  на майбутнє будівництво .

     1 червня 2002 року освячено наріжний камінь архієпископом Чернівецьким і Кіцманським Варлаамом  (Пилипишин  )  у співслужінні благочинного Кіцманського району ігумена Германа Семанчука та чисельного духовенства. Ця подія зібрала на молитву особливо велику кількість віруючих.

 

Велика пошана належить колишньому голові селищної ради Іллі Васильовичу Присунько , який без перешкод надав земельну ділянку  для будівництва Православної церкви Київського Патріархату , з підпорядкуванням Кіцманській єпархії та подарував  церкві дзвін.

Велика подяка належить за участь у будівництві колишній голові селищної ради,світлої пам'яті Вікторії Манолівній Тупічко.

Спорудження стін храму розпочали Вовк Георгій Михайлович та  Баб'юк Іван Григорович.

Згодом з благословіння  владики Варлаама благочинний Кіцманського району ігумен Герман Семанчук прибув щоб освятити хрести а також привітати усіх з встановленням хрестів на куполах новозбудованого храму.

 

З щирим  словом поздоровлення  виступив голова селищної ради Андрій Мафтейович Панчук і в дар церкві приніс ікону та мале панікадило.

 Велика  вдячність  належить жертводавцям і трудівникам  святого храму Маковійчук Танасію Миколайовичу, Задорожній Олені Вадимівні ,Олійник Марії Іванівні, Скрипник Степану Миколайовичу з родиною, Гончарову Валерію Степановичу , Данчак Надіїї Іванівні з родиною,  Поклітар Івану Омеляновичу з родиною,  Гаврилюк Анатолію Володимировичу,  Панчук Миколі Івановичу , Заліско Ганні Василівні ,Турчин Надії Трохимівні, Рибко Орисі Діонізівні , Абрадович Домні Дмитрівні, Палій Марії Романівні, Лакусті Стефанії Давидівні , Лемко Марії Герасимівні, Косован Єлеонорі  Іванівні,  Зозуляк Одарії Іллівні ,   Козмуляк Миколі Петровичу,Онищук Єлізаветі Тодорівні 

 та всій громаді.

Будується храм усіми вірянами.Тому особливо велика заслуга належить всім, хто з 2001 року по сьогоднішній день вносять свої посильні пожертви коштами, працею та будівельними матеріалами.

За бажанням прихожан у храмі  служби Божі відбуваються рідною мовою, їх урочистість прикрашає чудовий спів церковного хору .

Староста храму Сергій Корнійович Головач з родиною  дбає як добрий господар про Божий дім .

З часу заснування парафії настоятель митрофорний протоієрей Роман Маланій.

                                                 Діти недільної школи.

Свята церква розташована в центрі села , тому стала  гарною окрасою і Покровителькою усіх вірних. Межує з площею залізничного вокзалу і трасою.

                                  

 

                          Село прикрашається маленькими світочами-каплицями.

Одна із них  на честь Святої Покрови Божої Матері. Особливо велична  пошана  належить цій каплиці, адже день утворення парафії  та перше Богослужіння відбулось в ній 22 грудня 2001 року у день Зачаття Святої Праведної Анни. З цього часу вірні по-особливому  святково вшановують пам'ять і празник Святої Праведної Анни.

 

Красується капличка у дворі родини Коцик Григорія  на честь Святителя Миколая Чудотворця.

 

                                     Чудова каплиця у дворі Онищук Одарії.

 

                     Каплиця, освячена на честь Святого Антонія Великого, побудована

                                                              Цікул Оксаною.

 

Радуйся радосте наша, покрий нас від всякого зла ,Cвятим Твоїм омофором!