Автобіографія

Я, Павликівський Віталій Степанович, народився 3 вересня 1981 року в м. Бучач Тернопільської області.

Батько, Павликівський Степан Орестович - вчитель фізкультури, мати, Павликівська Євгенія Іванівна – працівник Укрзалізниці.

У 1998 році закінчив середню школу-ліцей №2 з фізматематичним нахилом у м. Бучач. У цьому ж році вступив до Київської духовної семінарії, яку закінчив у 2002році.

У 2002 році одружився з Піддубною Олександрою Зіновіївною - дівчиною православного віросповідування. Разом виховуємо сина Олександра 2003 року народження.

У цьому ж році єпископом Вінницьким та Брацлавським Геронтієм (Хованським)  був рукоположений у сан диякона. Згодом тим же єпископом рукоположений у сан пресвітера і призначений настоятелем  парафій – св.ап.Івана Богослова та св.вмч.Димитрія Солунського у Вінницькій єпархії Оратівського благочиння у селах  Рожична та Осична.

У 2002 році возведений у сан протоієрея.

У 2003 році за заслуги перед УПЦ та розбудову Київського патріархату нагороджений найвищою церковною нагородою – митрою та призначений указом правлячого архієрея благочинним Оратівського благочиння.

У 2005 році вступив у Київську Православну Богословську Академію, яку закінчив у  2009 році зі ступенем магістра богослів`я. Захистив магістерську роботу по Новому Завіту.

У 2006 році указом Архиєпископа Чернівецького і Кіцманського Варлаама призначений настоятелем Cвятоуспенського храму с.Валява Кіцманського благочиння Чернівецької області.

Історія церкви

Свій початок Валявська церква бере з 1778 року. Розташована вона у центрі села, на підвищеному місці. У своєму первісному вигляді церква до наших часі не дійшла. В основі лежить архаїчний тип тридольної будівлі з квадратними зрубами, накритими високим скатним дахом з великим виносом, що прикриває невисокі зрізані пірамідальні верхи вівтаря і бабинця. На відміну від класичних зразків церков хатнього типу, більш розвинутий верх нави прорізає масив даху, виступаючи з нього широким четвериком, який переходить у восьмерик з невисоким шатровим завершенням, увінчаним главкою. Церква має пірамідальний силует.

Характерна для української архітектури дзвіниця, розташована на південь від церкви, побудована у 19 столітті. Вона двоярусна, каркасна, обшита тесом. На другому ярусі дзвіниці влаштована аркада для дзвонів, на яких підмішано 7 литих бронзових дзвонів австрійського виробництва. У другому заломі прорізані голосники.

Весь період свого існування і по сьогоднішній день храм був постійно діючим.

У 2006 році була проведена реставрація зовнішнього вигляду храму. Церква Успіння Пресвятої Богородиці - пам`ятка архітектури. З нагоди 230-річчя у 2008 році було проведено реставраційні роботи розписано купол та внутрішні стіни храму. Відремонтовано церковну резиденцію, побудовано арки та встановлено ковані ворота. Проведено реставрацію ще однієї пам`ятки, яка розташована біля храму – фігури різьбленого хреста, встановленого на відзначення 1000-ліття Хрещення Русі( 1988році).

В цьому ж році був закладений сад біля храму у 200 фруктових дерев. Також було започатковано недільну школу для дітей та юнацтва. Організовуються щорічні поїздки на прощу в Манявський скит і в місто Київ на День Хрещення Київської Русі.

У 2011 році, при в`їзді у село, встановлено хрест з розп`яттям, який оберігає, надихає на добрі діла і благословляє жителів села.

У 2013 році, з нагоди 600-ліття села Валява, за кошти і зусиллями громади було встановлено пам`ятник-каплицю Пресвятій Богородиці, яку урочисто освятив у храмовий день Високопреосвященніший владика Онуфрій.