офіційний сайт Кіцманської єпархії
Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату
 
Головна
Архієрей
Єпархія
Газета
Історія
Буковинські святині
Благочиння
Новини
Видавничий відділ
Проповіді
Послання
Статті
Духовна поезія
Собор
Духовенство
Парафії
 
 
Православна Буковина: Офіційний веб-сайт Кіцманської Єпархії УПЦ КП
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ: пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅ-пїЅпїЅпїЅпїЅ КіпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅ
 
 
Розширений пошук
RSS новини
Нагору
Зробити закладку
 
 
     
 

 
 
» Народознавство, яке породжує єресі, або лжевчення Гараф ...
» ЗАБОРОНЕНІ В СВЯЩЕНОСЛУЖІННІ.
» НЕДІЛЯ ТОРЖЕСТВА ПРАВОСЛАВ`Я
» Вчення Гарафіни Маковій - єретичне
» ХРИСТОПОКЛОНА НЕДІЛЯ.
» Патріарх Філарет приїде на Буковину
» Церковні дзвони.
 
Православна Буковина » Інформація » Вчення Гарафіни Маковій - єретичне
Вчення Гарафіни Маковій - єретичне
 
Вчення Гарафіни Маковій - єретичне

Синод Української Православної Церкви Київського патріархату під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета розглянув питання про вчення Гарафіни Маковій.

Гарафина (Гарафіна) Петрівна Маковій (Карча) народилась 2 лютого 1949 року в с. Великий Кучурів Сторожинецького району Чернівецької області. Закінчила філологічний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Працювала вчителькою української мови, літератури та народознавства.

Як можна зрозуміти з її книг, з 90-х років почала проводити індивідуальні зустрічі, розкриваючи людям «таємницю гріха», яка нібито відкрита їй безпосередньо Господом.

У 1995 р. засновує «Народознавчо-просвітницьке товариство «Факел»», та однойменне видавництво, розпочинає друк книжок та газети «Економічно-благочестивий вісник». З цього часу особисті прийоми припиняються.

Всі свої міркування та вказівки Г . Маковій вважає і оголошує таким, що нібито вони безпосередньо отримані від Бога. Вона вважає, що має особливі дарування, які називає «наддарами Святого Духа». Слова «почула на молитву…», «на молитву Господь показує…», «ставлю на молитву…» та інші подібні зустрічаються майже на кожній сторінці її текстів. Тобто свої «одкровення» Гарафіна Маковій отримує тоді, коли забажає – «поставивши на молитву». На цій підставі всі твердження Г. Маковій її послідовниками мусять обов’язково сприйматися як беззаперечна істина, отримана «від Бога». Таким чином вона привласнює абсолютну владу спрямовувати дії своїх послідовників нібито з вказівки самого Господа.

Г. Маковій та її послідовники вважають себе справжніми християнами, проте від православ’я її вчення бере лише зовнішню сторону: відвідування храму, молитви, пости, використання свічок, освяченої води, тощо. Але ставлення до таїнств, обрядів і церковних речей носить швидше «магічний» характер.

1. На підставі аналізу публікацій Гарафини Петрівни Маковій та її послідовників визнати, що її вчення істотно суперечить вченню Православної Церкви, тому що містить елементи:

- окультизму,
- язичництва і магії,
- анімізму (віри у існування особливих духів неживої природи),
- духовної самоомани (облещення),
- марновірств,
- вірувань у переселення душ, карму та інші елементи нехристиянських віровчень і практик, які прямо суперечать Священному Писанню, Священному Переданню та вченню Православної Церкви.

У зв’язку з цим лжевчення Г. Маковій підлягає засудженню. Визнати, що воно підпадає під дію п. 14 Постанов Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату від 14 травня 1999 р., яким засуджено окультні вчення.

2. Категорично заборонити підтримку та розповсюдження з боку вірних Київського Патріархату лжевчення Г. Маковій у будь-якій формі, в т.ч. через її газету та книги. Прихильники цього лжевчення зобов’язані полишити його та повернутися до істинної православної віри через прийняття таїнства Покаяння. Клірики, які є прихильниками лжевчення Г. Маковій, підлягають забороні до повного і правдивого покаяння.

3. Закликати пастирів і паству бути пильними та не дозволяти окультним і язичницько-магічним вченням й практикам під виглядом народних обрядів і звичаїв проникати у православне середовище.

http://siver.com.ua
 
 (голосов: 0)
 
«    Март 2012    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
Логин
Пароль
 
 
 
Март 2012 (7)
Февраль 2012 (3)
Январь 2012 (4)
Декабрь 2011 (2)
Ноябрь 2011 (6)
Октябрь 2011 (6)
 
 
Сайти УПЦ Київського Патріархату
Зв'язок з адміністратором
Храм Успіння Пресвятої Богородиці
Свято-Прокопіївський жіночий монастир
 
 

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт в каталог сайтов bogoslov.cv.ua ХРАМ УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ(Чернівці) cerkva-snt.at.ua Свято-Духівський храм УПЦ КП м. Дніпропетровськ cerkva.te.ua
Галицький Гостинець. веб-сайт Каплицы на Галицькому Гостинці

 
 
 
 
Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії 2010 Пишіть нам pravosbuk@gmail.com