офіційний сайт Кіцманської єпархії
Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату
 
Головна
Архієрей
Єпархія
Газета
Історія
Буковинські святині
Благочиння
Новини
Видавничий відділ
Проповіді
Послання
Статті
Духовна поезія
Собор
Духовенство
Парафії
 
 
Православна Буковина: Офіційний веб-сайт Кіцманської Єпархії УПЦ КП
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ: пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅ-пїЅпїЅпїЅпїЅ КіпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅ
 
 
Розширений пошук
RSS новини
Нагору
Зробити закладку
 
 
     
 

 
 
» Візит Преосвященного Марка в Сторожинець
» Святкування храмового дня в кафедральному храмі Теребов ...
» ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ЄПАРХІЇ
 
Православна Буковина » Інформація » Новини » Храмове свято в с. Валява
Храмове свято в с. Валява
 
28 серпня Православна Церква відзначає свято Успіння Пресвятої Богородиці. Дивовижне життя Пречистої Діви, дивовижне й Успіння Її, як оспівує Свята Церква: «Бог всесвіту показує на Тобі, Царице, чудеса, що перевищують закони природи. І під час Народження Він зберіг Твоє дівство, і в гробі зберіг від тління тіло Твоє» (канон 1, пісня 6, тропар 1). У Пресвятій Діві переможені закони природи: в народженні зберегла Вона дівство, в Успінні не залишила світ. Після народження Вона залишається Дівою, а після смерті залишається живою. Вона заснула, щоб прокинутися для життя у вічному блаженстві. Вона преставилася до Бога – Джерела життя, – щоб оберігати від смерті душі Своїми молитвами. В цей день відзначають храмове свято парафіяни храму Успіння Пресвятої Богородиці села Валява, що на Кіцманщині. Цього року він є особливо радісним ще й тому, що під керівництвом настоятеля храму митрофорного протоієрея о. Віталія Павликівського на в’їзді до села встановлено Хрест, який оберігатиме, надихатиме на добрі діла, закликатиме до покаяння всіх його жителів.
В земній подорожі християнина всюди супроводжує знамення Хреста – від духовного народження – Хрещення і до самої смерті – переходу у вічність. Православна Церква, дотримуючись апостольської віри, святоотцівського вчення вшановує Хрест Христів, благоговійно поклоняючись йому, як знаменню перемоги Божественної сили над смертю. Не творінню рук людських поклонімося, а нерукотворному знамену Божественної перемоги. Впевненість у цьому висловлює святий Іоан Дамаскин: «Поклоняємось же ми і образу Чесного і Животворчого Хреста, хоч би був він зроблений з якогось іншого матеріалу; поклоняємося, вшановуючи не речовину (нехай не буде цього!), але образ, як символ Христа… Бо де буде знамення, там буде і Сам Він.» Апостол Павло пише у своєму посланні до християн Церкви в Галатії: «Нічим не бажаю похвалитися, хіба тільки Хрестом Господа нашого Ісуса Христа, яким для мене світ розіп’ятий і я для світу». А преподобний Єфрем Сирін залишив нам справжній зразок дійсного християнського мислення про Хрест Господній: «Хрест – воскресіння мертвих. Хрест – уповання християн. Хрест – жезл калік. Хрест – утіха бідних. Хрест – приниження гордих. Хрест – надія безнадійних. Хрест – отець сиріт. Хрест – охоронець немовлят. Хрест – утіха скорботних. Хрест – слава мужів. Хрест – вінець старців. Хрест – світло тих, хто в темряві. Хрест – мудрість неуків. Хрест – проповідь пророків, супутник апостолів. Хрест – чистота дів і радість священиків. Хрест – основа Церкви, утвердження вселенної. Хрест – очищення прокажених, підняття розслаблених. Хрест – хліб голодних, джерело спраглих. Хрест – покров нагих… На жоден час, ані на мить не будемо покидати Хреста Господнього, і без нього не станемо нічого творити. Але чи спимо, чи встаємо, чи працюємо, чи їмо, чи п’ємо, чи вирушаємо в дорогу, чи пливемо морем, чи переходимо ріки – будемо прикрашати себе животворчим Хрестом і не злякаємося «ні страху вночі, ні стріли, що летить вдень, ані пошесті, що ходить у темряві, ані напасті духа зла опівдні».
Жителі села Валява щиро вдячні за цей неоціненний подарунок настоятелю храму митр. протоієрею о. Віталію Павликівському, церковній громаді та всім тим, хто долучився до цієї доброї справи. Бажаємо їм Божого заступництва та благословення, міцного здоров’я, любові та натхнення до добрих діл.
4 вересня, на віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці, до с. Валява завітав Преосвященнійший владика Марк. Прихожани храму радісно з квітами та хлібом-сіллю зустрічали його. На літургії владиці Марку співслужили протоієрей Роман Маланій, ієрей Андрій Яреміїк, диякон Василь Пазюк, настоятель храму митрофорний протоієрей Віталій Павликівський. У кінці літургії владика виголосив проповідь про життя та Успіння Пречистої Діви Марії. Після освячення води відбувся хресний хід навколо храму, а вкінці владика Марк єлеєпомазав (мирував) всіх парафіян цього храму.
У цей святковий день відзначає свій ювілейний день народження настоятель храму митрофорний протоієрей отець Віталій. З цим святом його щиро привітали Преосвященнійший Марк, єпископ Чернівецький і Кіцманський, священники, які співслужили владиці, сільський голова та прихожани храму Успіння Пресвятої Богородиці. Вони побажали отцю Віталію невичерпної енергії, міцного здоров’я, неперестанної Божої благодаті та заступництва Пресвятої Богородиці на многая, многая літа! Разом з побажаннями висловили щиру подяку за всі добрі справи, котрі отець Віталій зробив і продовжує робити для храму, для села та його жителів. Основою цих трудів є віра в Господа нашого Ісуса Христа, яка є даром Божим, скарбом, дорожчим за будь-які матеріальні цінності.

Підготувала кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного моделювання ЧНУ – Галина Івасюк
 
 (голосов: 0)
 
«    Октябрь 2011    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
Логин
Пароль
 
 
 
Сентябрь 2011 (6)
Август 2011 (4)
Июль 2011 (5)
Июнь 2011 (11)
Май 2011 (9)
Апрель 2011 (10)
 
 
Сайти УПЦ Київського Патріархату
Зв'язок з адміністратором
Храм Успіння Пресвятої Богородиці
Свято-Прокопіївський жіночий монастир
 
 

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт в каталог сайтов bogoslov.cv.ua ХРАМ УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ(Чернівці) cerkva-snt.at.ua cerkva.te.ua

 
 
 
 
Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії Офіційний сайт Чернівецько-Кіцманської єпархії 2010 Пишіть нам pravosbuk@gmail.com