Біографія
Бойко Андрій Володимирович, священик УПЦ-КП, настоятель церкви Св. вмц. Варвари с. Лопушна Вижницького благочиння, народився 29 липня 1978 року в с. Шманьківчики Чортківського р-н Тернопільської обл.
Закінчив початкову школу у 1989 р., потім Колиндянську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. у 1995р.
Того ж року вступив на І курс Тернопільської Духовної Семінарії (ректор митр. прот. Роман Сливка), яку закінчив 1999р. В травні 1998р. одружився з Мілько Надією Володимирівною, виховуємо троє дітей: Олега (1999р.н.), Марійку(2002р.н.), Михайла(2009р.н.).
В червні1998р. митрополитом Василієм Тернопільським і Бучацьким в м. Тернополі рукоположенний в сан диякона.
5 липня 1998р. єпископом Антонієм Хмельницьким і Камянець-Подільським в м. Хмельницькому рукоположений в сан священика. З 22 серпня 1998р. по 31 липня 2002р. був настоятелем парафії Різдва Богородиці (с. Чернява) і Арх. Михаїла (с. Глядки) Волочиського благочиння Хмельницько-Кам.Под. Єпархії.
З 4 серпня 2002р. по 15 лютого 2004р. з благословення Архиєпископа Миколаївського і Богоявленського Володимира був настоятелем парафії Св. Тройці с. Михайло-Ларіне Жовтневого благочиння Миколоївської єпархії.
З 22 лютого 2004р. по благословенню Архиєпископа Варлаама призначений настоятелем парафії Св. вмц. Варвари с. Лопушна Вижницького благочиння Кіцманської єпархії.
З червня 2010р. єпископом Марком Чернівецьким і Кіцманським нагороджений наперсним хрестом.
Історія церкви
Історія православної громади Св. великомучениці Варвари, можливо, тягнеться з більш давнього часу, аніж як зазначено в грамоті – 1890 року. Проте грамота, (а це оригінал) є основною підставою для початку літочислення православної парафії.
Першу церкву привезли в Лопушну з Берегомета на підводах і по підписаних колодах склали на тому місці, де стоїть тепер нова.
До 40-х рр., окрім богослужіння також головною діяльністю священнослужителів було викладання Закону Божого (катехизису) в середу і п’ятницю у місцевій школі. Дехто з них, крім катехізису, викладали і румунську мову.
Після ІІ Світової війни церкву намагалися закрити, але люди відстояли право молитися в своєму храмі. Проте і постійної служби в храмі не було: одні священики доїжджали з інших парафій, а інші, крім у Лопушні, служили і в сусідньому селі Долішній Шепіт.
На початку 90-х рр., коли громада стала більшою, виникла потреба у будівництві нового храму, оскільки старий не вміщав велику кількість віруючих.
У 1994 р. стару церкву розібрали і почали будувати нову, будівництво якої завершили 1998 р. Новий храм був освячений преосвященним Никоном, єпископом Чернівецьким і Кіцманським разом з грецьким православним єпископом на Другу Пречисту, 21 вересня 1998р.
З 2005 р. організовувалися поїздки і молодіжні туристичні походи до святих місць: Почаєва, Зарваниці, Анниної Гори, Манявського Скиту.
На території парафії знаходиться близько двадцяти капличок. Багато з них іменні: Св. Арх. Михаїла (2), Св. Миколая чудотворця, Св. мучц. Тетяни, Св. вмц. Юрія та інші.
В 2012 р. від церкви Св. Вмч. Юрія (м. Хмельницький) парафія отримала в дарунок частичку мощей Святителя Спиридона Тримифутського чудотворця. В честь цього святого було списано ікону куди і вклали частичку мощей.