Біографія

Дарвай Василь Богданович,  народився 30 серпня 1987 р. у с. Мала Туря, Долинського району, Івано-Франківської області. 

З 1993 р. по 1997 р. навчався  у Малотурянській загальноосвітній школі І  ступеня.

З 1997 р. по 2004 р. навчався у Долинській спеціалізованій школі з поглибленим вивченням англійської мови.

З 2000 по 2004 р. проходив послух читця при храмі Покрови Пресвятої Богородиці  с. Мала Туря, Долинського р-ну, Івано-Франківської обл.

У 2004 р. вступив до Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича,  на спеціальність Теологія.

З 2004 по 2007 р. проходив послух читця при храмі Різдва Пресвятої Богородиці  с. Шипинці, Кіцманського р-ну, Чернівецької обл.

14 жовтня 2007 р., з благословення Святійшого Патріарха Філарета, був висячений у сан диякона, митрополитом Чернівецький і Буковинським Данилом, а 2 грудня у сан священика.

З 2007 по 2009 р. здійснював священиче служіння при кафедральному храмі св. Параскеви Сербської у м. Чернівці.

У 2009 р. був призначений настоятелем храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Веренчанка, Заставнівського р-ну, Чернівецької обл.

У 2009 р. отримав диплом про повну вищу освіту за спеціальністю “Релігієзнавство” та здобув кваліфікацію викладача філософсько-релігієзнавчих дисциплін.

У 2010 р. закінчив Богословське відділення Київської Православної Богословської Академії при Чернівецькому національному університеті і здобув кваліфікацію магістра богослів’я.

У 2013 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, був зачислений до кліру Чернівецько-Кіцманської єпархії, Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Одружений з Каленюк Марією Іванівною, з якою виховує трьох дітей.

 

Історія церкви

Свято-Покровська церква

Релігійна громада с. Веренчанка, Заставнівського р-ну, Чернівецької обл., була утворена весною 1992 р., після так званого харківського собору. Коли більшість православного єпископату відмовилася приймати  рішення про автокефалію Української Православної Церкви і тим самим залишилася у піжпорядкуванні Російської церкви.

Частина жителів, і на той час прихожан сільського храму Успіння Пресвятої Богородиці, не погодилася з рішенням цього собору.

Було прийнято рішення,  30 травня 1992 р.,  створити нову релігійну громаду у підпорядкуванні єпископа Данила (Ковальчука), Чернівецько-Буковинської єпархії, Української Автокефальної Православної Церкви. Вже 23 червня цього ж року, було погоджено статут релігійної організації, а 17 липня видано свідоцтво про державну реєстрацію.

Настоятелем було призначено ієрея Дмитра (Марчука). Тривалий час велися переговори про можливість почергового богослужіння у сільському храмі, однак, це не дало результату і громаді доводилося служити тривалий час під відкритим небом. Згодом, на протязі 1993-1994 рр. богослужіння проводилися у каплиці на сільському цвинтарі.

У 1994 р. було призначено нового настоятеля, ієрея Василя Бойка. Того ж року, було прийнято рішення про будівництво нового храму, у честь Покрови Пресвятої Богородиці. Влітку 1995 р. було освячено земельну ділянку архієпископом Данило у центрі села. Починаючи з 1995 р. розпочалося будівництво нового храму.

У 1997р. було призначено настоятелем священика Миколу (Довбня), який, на той час, був уже похилого віку і прослужив всього декілька місяців.

 Було залито фундамент, споруджувалися стіни храму, спільними зусиллями прихожан, велася підготовка до укриття церковної споруди.

З 1997 по 1999р. настоятелем було призначено священика Василя (Бундзяка). Було накрито церкву і громада могла здійснювати богослужіння навіть за поганих погодніх умов на протязі цілого року.

З 1999 по 2009 рр. настоятелем було призначено священика Павла (Петрусяка).

У 2009 р. настоятелем було призначено ієрея Василя (Дарвая). Було здійснено внутрішні оздоблювальні роботи з розпису стін храму, оновлено усю церковну утварь і перекрито храм.

Навесні 2013 р. з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, громада храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Веренчанка,  була зачислена до числа парафій Чернівецько-Кіцманської єпархії, з підпорядкуванням архієпископу Онуфрію.