Благочинний Заставнівського округу

митрофорний протоієрей Димитрій Костащук

 

Біографічні дані

 

 Костащук Дмитро Георгійович, народився 5 листопада 1956 року в селі Н – Луківці  Вижницького району Чернівецької області. У 1972 році закінчив школу  в селі Вали – Карапчів, а в 1976 році - Хотинський сільськогосподарський технікум. З 1976 р. по 1978р. служив в армії. У 1982 році закінчив Одеську духовну семінарію, а в 2002р. – Київську духовну академію. 3 лютого 1983 року прийняв таїнство Шлюбу з Петруник Марією  Артемонівною. Того ж року єпископом Чернівецьким і Буковинським  Варлаамом висвячений в сан диякона, а потім і  священика ( 20 березня). З 1983р. до 1987р. настоятель Свято – Успенського храму с. Баламутівка Заставнівського району. У 1987 році призначений настоятелем   Свято – Миколаївського храму м. Заставна, а 20 березня 1991року обраний священиками і призначений на посаду благочинного Заставнівського району Чернівецької області.

5 січня 2010р. обраний і призначений духівником Кіцманської єпархії. З благословення Святійшого Патріарха Філарета, 31.10. 2010 р. обраний депутатом Заставнівської районної ради. Сім'я – п’ятеро дітей. Написав і видав такі книги: «Шлях до Бога», «Голос Пастиря», «Похвала Богоматері», а також переклав українською «Псалми Богородиці».

 Нагороди:  орден Христа Спасителя,орден святого Рівноапостольного князя Володимира Великого (3-го ступеня), орден «Козацький Хрест» Архістратига Михаїла, медаль Святого Юрія Переможця, Патріарша грамота,Єпархіальна грамота, а також Почесна грамота від голови  Заставнівської районної державної адміністрації та голови Заставнівської районної ради і Подяка від міського голови «за особистий вагомий внесок у розвиток незалежності України, та активну громадську діяльність».

 

 

 

 

Свято – Миколаївська церква збудована 1896-1898 роках.     Розташована   у цен­трі м. Заставна  і є  архитектурною домінантою. Церковне подвір’я  огорожено  кам’яним муром, а з передньої сторони кованим з металу.    Церква мурована із цегли, на кам’яному цоколі,  Зорі­єнтована на осі захід-схід, хресто-купольна, до західного фасаду прибудований великий тамбур з дашком над вхідними дверима. В кути спо­руди вбудовано чотири квадратні триярусні вежі, завершені восьмигранними бара­банами. Центральний об’ємз круглим барабаном, опертим на чотири паруси та чотири масивні підпружні арки, які спираються на чотири масивні круглі колони. Решта об’ємів перекрита бочковим склепінням. Над входом влаштовані не широкі хори, оперті на сегментну і підпружну арку. Встановлено новий іконостас.



Дзвін
иця покрита восьмисхилою банею з хрестом на яблуці, над циферблатами  - півциркульними дашками. На дзвіниці збережено годинниковий механізм у добро­му стані та п’ять бронзових дзвонів кінця ХІХ ст.


Церква – одна з типових на Буковині періоду історизму. 


Засновником церкви був румунський священик. Після нього служив священик Дем’ян Марчук. Його з
амінив свящ. Василь Білоус. 

  З 1963 року (14років) – Леонід Похила. 
 

 

З 1977 року (2 роки) – Дмитро Деркач. 


       З 1979 року (4 роки) – Василь Ясенівський. 


           З 1983 року (2 роки) – знову  Дмитро Деркач. 


     З 1985 року (2 роки) – Юліан Паламарюк. 


                             З 1987 року і по сьогоднішній день – Дмитро Костащук. 

 

 

Хор  Свято – Миколаївської церкви